KARAPINAR FOTOĞRAF YARIŞMASI

Karapınar Belediyesi

KARAPINAR BELEDİYESİ FOTOĞRAF YARIŞMASI – 2023

 

KARAPINAR BELEDİYESİNİN DÜZENLEDİĞİ FOTOĞRAF YARIŞMASI TÜRKİYE GENELİNDE HERKESİN KATILIMINA AÇIKTIR.

 1. ORGANİZASYON: Karapınar Belediyesi Fotoğraf Yarışması, tarafından düzenlenmektedir ve yarışmanın yürütücülüğü Sille Sanat Sarayı tarafından gerçekleştirilecektir.
 2. YARIŞMA KATEGORİLERİ: Yarışma konusu “Karapınar” olarak belirlenmiştir ve dijital olarak tek kategoride yapılacaktır.

Belki sadece Meke Gölü ile bildiğiniz bu muhteşem bölgenin, 1000'den fazla obruğu,

Acı Göl, Meyil Gölü, Çıralı Göl gibi doğal zenginlikleri, tarihi Sultan Selim Camii ve bedesteni ile yel değirmenleri gibi göz alıcı özellikleri bulunuyor. Peki, daha önce hiç duydunuz mu Mennek Kalesi'ni veya S Kalesi'ni? Karapınar'ın bu tarihi hazineleri de keşfedilmeyi bekliyor.

 

 1. FOTOĞRAF BOYUTU: Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar jpg/JPEG formatında, en yüksek sıkıştırılmış kalite ve 300 dpi çözünürlükte, büyük boy baskıya elverecek şekilde, uzun kenarı en az 1920 piksel ve 4 Mb'den büyük olmayacak boyutta internet sitesine yüklenecektir. Sisteme yüklenecek fotoğraflar hangi isimde yüklenirse yüklensin, sistem tarafından otomatik olarak bir kod numarasına sahip olur ve bu numaralar ile jüri değerlendirmesine girer. Jüri hiçbir şekilde eserin veya katılımcının adını göremez.

 

5. KATILIM KOŞULLARI:

Yarışma Türkiye genelinde herkesin katılımına açıktır.

  1. Katılımcılar her kategoriye en fazla 5 (beş) eser ile katılabilir. Her eser tek tek değerlendirilir. Aynı fotoğrafın renkli ve/veya siyah-Beyaz versiyonları gönderilemez. Eserler renkli, siyah-beyaz veya karışık olabilir.

 

  1. Jüri Üyeleri ile 1. dereceden akrabaları yarışmaya katılamaz.
  2. Yarışmaya sadece http://karapinar.yarismasistemi.com/ adresinden sunulan eserler kabul edilecektir. Baskı, CD/DVD veya mail (e-posta) ile katılım kabul edilmeyecektir.
  3. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, eser kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı kural ihlali yapmış sayılır.
  4. Fotoğrafta nesne olarak kullanılmış olan mimari yapı, sanat eseri, insan yüzü vb gibi şeylerin telif sorumluluğu yarışmacıya aittir. Eser gönderenler bu konuda gereken izinlerin kendileri tarafından alınmış olduğunu, doğabilecek anlaşmazlıklarda tüm sorumluluğun kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmektedirler. Karapınar Belediyesi bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmez.
  5. Fotoğraflar yüklenirken sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde yarisma@sillesanat.com adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecektir. Bu e-mail adresi sadece fotoğraf yükleme problemiyle ilgili kullanılabilecektir; bu mail adresine fotoğraf gönderilmesi yarışmaya katılmış olunması anlamında değerlendirilmez ve katılım kesinlikle kabul edilmez.
  6. Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için Karapınar Belediyesi ve Sille Sanat Sarayı sorumlu olmayacaktır.
  7. Şartnamede belirtilmeyen konularda ya da olası anlaşmazlıklarda Karapınar Belediyesi kararları geçerlidir.
  8. Tüm katılımcılara ödül almış ve sergilemeye değer bulunmuş eserlerin yer aldığı bir dijital albüm/gösteri, sonuçların açıklanmasının ardından 6 ay boyunca https://www.karapinar.bel.tr/ ve https://sillesanat.com/ adresinden dijital olarak indirilmeye hazır tutulacaktır.

 

 

6. YAYIN VE TELİF (KULLANIM) HAKKI:

Ödül ve sergileme alan fotoğraflar Karapınar Belediyesi arşivinde saklanacaktır. Bu fotoğraflar sahiplerinin isimleri belirtilmek kaydı ile Karapınar Belediyesi tarafından haber, reklam amaçlı ve sosyal sorumluluk projelerinde kullanılabilecek ve ayrıca bir telif ücreti ödenmeyecektir.

Karapınar Belediyesi ödül ve sergileme alan fotoğrafları sergileme, yayınlarında, basılı evrakında, dokümanlarında (takvim, ajanda, posta kartı, katalog, web sayfası, elektronik iletişim ve kayıt ortamları vs) ve diğer platformlarda tanıtım amaçlı olarak serbestçe kullanılabilecektir. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserlerinin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu izin/muvafakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.

Karapınar Belediyesi, hiçbir koşul altında, fotoğrafların başka amaçlar için kullanılmasına izin vermez.

Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

Yarışmada ödül ve sergileme alamayan fotoğraflar sonuç bildirim tarihinden itibaren sistemden 90 (doksan) gün sonra silinecektir.

Katılımcılar; fotoğraflarını yüklemekle yarışma koşullarını kabul etmiş sayılırlar. Bu şartname, yarışmacının yarışma fotoğraflarını göndermesiyle yürürlüğe girer. Katılımla birlikte yarışmacılar bu şartname hükümlerini okumuş ve kabul etmiş sayılır. Yarışmacıların bu şartname hükümlerine sonradan itiraz hakkı yoktur.

 1. KATILIM ÜCRETİ:

YARIŞMAYA KATILIM ÜCRETSİZDİR.

 

 

8. ÖDÜLLER:

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ : 5.000 TL

            İKİNCİLİK ÖDÜLÜ : 3.000 TL

            ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ : 2.000 TL

           MANSİYON (10 ADET) : 1.000 TL

 

9. YARIŞMA TAKVİMİ:

Son katılım tarihi : 28 Ekim 2023, saat 23:59

Jürinin toplanması : 29 Ekim 2023

Sonuçların açıklanması : 29 Ekim 2023

Ödül Töreni : 29 Ekim 2023

10. JÜRİ ÜYELERİ:

 

 

 

ADI & SOYADI

 

UNVAN

ŞENOL ÖZTÜRK

KARAPINAR KAYMAKAMI

MEHMET YAKA

KARAPINAR BELEDİYE BAŞKANI

REHA BİLİR

SİLLE SANAT SARAYI BAŞKANI

Prof. Dr. GÜLER ERTAN

AKADEMİSYEN, YAZAR, FOTOĞRAF SANATÇISI

ÖZLEM GÜN BİNGÖL

FOTOĞRAF SANATÇISI

MUSTAFA ESER

FOTOĞRAF SANATÇISI

BÜLENT TEYMUR

FOTOĞRAF SANATÇISI

 

 1. Yarışmamız, Sille Sanat Sarayı (SSS) tarafından onaylanmıştır. SSS Onay No: 2023 – 014

12. YARIŞMA SEKRETERİ:

sillesanat@sillesanat.com +90.542.7342 888

Yarışma web sitesi: http://karapinar.yarismasistemi.com/