15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜNDE BAYRAKLI BİSİKLET TURU VE FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILIŞI YAPILDI

15 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 13:30’da Cumhuriyet İlkokulu’ndan başlayıp Cumhuriyet Meydanı Anıt alanında son bulan Bayraklı Bisiklet Turu sonrasında anıt alanında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü anma programı kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından fotoğraf sergisi açılışı yapıldı.

Fotoğraf sergisi açılışına İlçe Kaymakamımız Oğuz Cem Murat, Belediye Başkanımız Mehmet Yaka, Garnizon Komutanı Topçu Yarbay Serdar Tavlayan, Belediye Başkan Yardımcımız Halil Aker ve Belediye Zabıta Müdürü Talip Karagöz, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin, MHP İlçe Başkanı Ercan Alp, İlçe Emniyet Müdürü Nejdet Ercan ve personelleri, İlçe Jandarma Komutanlığından Astsubay Üst Çavuş Ali Atay ve personelleri, İlçe Müftüsü Yunis Aydın ve Personelleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal ve personelleri, Sivil Toplum Kuruluş Başkanları, Şehit Aileleri ve Gaziler ile Amir, Memur, Gençlik Merkezi Gönüllü Gençler, Okul Müdürleri, Öğretmenler, basın mensupları ile çok sayıda Vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Mehmet Yaka “Milletimizin ağır bir ihanete, vatanımızın hain bir işgal girişimine uğramasının üzerinden 5 yıl geçti. 15 Temmuz gecesi, Allah’ın yardımı ile aziz milletimiz, vatanına, bayrağına, ezanına sahip çıkarak kalkışma harekâtını bertaraf ederek başarısızlığa uğratmıştır. Milli ve manevi değerlerimizi istismar etmeye çalışanlara asla fırsat vermeyelim diyen Başkan Yaka, 15 Temmuz olaylarını anlatan fotoğraf sergisini açan Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra Cumhuriyet meydanı anıt alanındaki fotoğraf sergisi katılımcılar tarafından gezildi.