19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ'NDE ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER ONURUNA YEMEK PROGRAMI DÜZENLENDİ

19 Eylül Gaziler Günü etkinlikleri kapsaminda Sehit aileleri ve gaziler onuruna Karapinar Belediye Baskanligi tarafindan yemek programi düzenlendi.

Karapinar Belediyesinin düzenledigi programa Karapinar Kaymakami Mustafa Karaca, Karapinar Belediye Baskani Mehmet Yaka, Atis, Test ve Degerlendirme Grup ve Garnizon Komutan V. Yüzbasi Ufuk Devam, AK Parti Ilçe Baskani Nadi Tartan, MHP Ilçe Baskani Ercan Alp, Ilçe Emniyet Müdürü Mehmet Akbaba, Ilçe Jandarma Komutani Mustafa Sönmez, Baskan Yardimcisi Emre Özsoy, Belediye Meclis Üyeleri, STK Baskanlari, Kamu Kurum ve Kurulus Müdürleri, Sehit Aileleri ve Gaziler katildi.

Belediye Baskani Mehmet Yaka ve esi Saniye Yaka programdan önce masalari tek tek dolasarak Sehit Aileleri ile Gazilerle sohbet etti.

Baskan Yaka programda yaptigi konusmasinda "Bu vatan topraklari çok degerlidir. Tarih boyunca bu ülke birçok saldiriya maruz kaldi. Bu ülkeyi ülke yapan sehitlerimizdir. Bizi millet yapan ve diger toplumlardan ayiran en önemli özelligimiz; birlik, beraberlik ve inancimizdir. 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle sizlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyor, yemek davetimize tesriflerinizden dolayi herkese tesekkür ediyor, sehitlerimize ve ebediyete intikal eden gazilerimize Allah'tan rahmet diliyor, Gazilerimize saglikli mutlu bir ömür diliyorum." dedi.

Kaymakam Mustafa Karaca yaptigi konusmasinda “ 19 Eylül Gaziler Gününüzü gönülden tebrik ediyor. Sehitler ve Gazilerimiz basimizin taci olup kapimiz herzaman onlara açiktir. Onlarin bizlerin yaninda ayricaliklari vardir. Her konuda çekinmeden Kaymakamliga bagli Kamu Kurum ve Kuruluslarinda çekinmelerine gerek yok. Bunlara yardimci olmak bizim en asli vazifemizdir. Bu yemegi tertip eden Karapinar Belediye Baskanimiz Mehmet Yaka ve ekibine tesekkür ediyorum” dedi.