BAKANLAR MİLLET BAHÇESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Belediye Başkanımız Mehmet Yaka ve AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin ve beraberindeki heyetle birlikte Gaziosman Paşa Mahallesin de yapımı devam eden Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulundular.

Bakan Kurum ve Bakan Dönmez beraberindeki heyetle birlikte yapım işini üstlenen firma yetkililerinden ve teknik ekipten bilgiler aldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıklamasında “81 ilimizde 81 milyon metrekare millet bahçesi çalışmalarıyla 61 millet bahçesine açılışını yaptık. Diğer millet bahçelerimizi korunan alanlarımızı, parklarımızı, ırmaklarımızı, yeşil ağaçlarla birbirine bağlayan ekolojik koridorlar oluşturuyoruz. Baba ocağım Karapınar’a da en kısa sürede yapımını tamamlayacağımız Erozyon sahası bölgesindeki Millet Bahçesi, 75 bin 250 metrekarelik alanda yapım çalışmaları devam ediyor. Mescit, düğün salonu, kıraathane, bazalt yaya yolu, bisiklet ve koşu yolu, oyun alanları, çim amfi sahne, tenis kortu, piknik alanları ile sosyal donatılar yer alacağı Millet Bahçesinin hemşehrilerime şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.