BAŞKAN YAKA ASEM ÖĞRENCİLERİ İLE KARİYER GÜNLERİNDE BULUŞTU

Karapınar ASEM tarafından Belediye Meclis Salonunda düzenlenen Kariyer Günlerinde Belediye Başkanı Mehmet Yaka 6-16 yaşları arası öğrencilerin sorularını yanıtladı. Programa Belediye Başkanımız Mehmet Yaka ve eşi Saniye Yaka, ASEM Yöneticisi Dudu Sağlamer, Öğretmenler ve çok sayıda öğrencilerin katılımları ile gerçekleşti.

Başkan Yaka öncelikle kendisini “Kariyer Günleri” programının konuğu seçtikleri için ASEM öğrencilerine teşekkür ederek Belediyemize hoş geldiniz diyerek başladı. Öğrencilere Belediyecilik ve Belediye Başkanlığının nasıl olduğunu ve Belediye hizmetlerinden bahsetti.

ASEM Kurs Merkezi Yöneticisi Dudu Sağlamer’den çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Yaka öğrencilerle karşılıklı sohbet ettiler. Belediye Başkanımız Mehmet Yaka Konya Büyükşehir Belediyemiz ve Karapınar Belediyemizin katkılarıyla açılan KOMEK Yaz Okulumuzda 6-16 yaş arası yaklaşık 300 öğrencimiz Kur’an-ı Kerim, El Sanatları, Şiş Örgü, Bilgisayar, Akıl ve Zeka Oyunları, Yüzme, Spor ve İşaret dili branşları ile yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirerek dolu dolu bir yaz tatili yaşıyorlar. Bu kurslarımıza katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum dedi. Başkan Yaka programın son bölümünde öğrencilerin sorularını da cevapladı.