BAŞKAN YAKA GÖKTEPE UÇUŞ ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Belediye Başkanımız Mehmet Yaka, İlçe Kaymakamımız Oğuz Cem Murat, Belediye Başkan Yardımcımız Halil Aker, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin ve MHP İlçe Başkanı Ercan Alp ve Belediyemiz Fen İşleri Müdürü İsmail Hakkı Harmancı ile birlikte İlçe merkezine 10 kilometre uzaklıktaki Karacadağ Göktepe uçuş alanında incelemelerde bulunarak alanda uçuş yapan Karapınar Uçuş ve Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Ulutaş ve Yamaç Paraşüt Pilotu Serkan Yaylacı’nın yamaç paraşüt uçuşlarını izlediler.

Göktepe uçuş alanının Dünya’nın sayılı Yamaç Paraşütü alanlarından bir tanesi olacağını belirten Belediye Başkanımız Mehmet Yaka “Teknik ekibimizle birlikte Göktepe de incelemelerde bulunuyoruz. Bu bölgede Yamaç Paraşütü sporu ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmaları daha da ileri ki aşamaya getirebilmek için burada ulaşım sorununu ve birtakım etkinliklerin yapılabilmesi için gerekli olan ihtiyaçları karşılayabilmek için inceleme çalışması yaptık. Yeni döneme hazır hale getirebilmek için birinci sorunu olan ulaşım sorununu bahar ayına kadar çözeceğiz. Onun planlamasını gerçekleştirdik. Ulaşım sorununu çözdükten sonra Yamaç Paraşütü ile ilgili uluslararası organizasyonlara alt yapı sağlamak için bütün gerekli tedbirleri ve çalışmaları Karapınar Belediyesi olarak Karapınar Kaymakamlığı ile birlikte tamamlayacağız. Bu bölgeyi turizme açmak için biliyorsunuz Acı Gölü, Meke Gölü ve Lavanta Bahçesi ile birlikte Yamaç Paraşütü etkinliğini bu alanda oluşturabilmek için federasyon nezdine de taşıyabilmek için çalışmalarımız devam ediyor. Yeni dönemde inşallah bu bölge turizm bölgesi olacak. Ben inanıyorum ki Yamaç Paraşütü sporu dünyanın sayılı alanlarından bir tanesi olacak” dedi.

İlçe Kaymakamımız Oğuz Cem Murat, “Bugün hem Lavanta Bahçemizi hem Acı Gölümüzü hem de Karapınar Göktepe Uçuş alanında incelemelerde bulunuyoruz. Bu bölgeler turizm anlamında çok ciddi potansiyeli içinde barındırıyor. Biz Karapınar için tarım, hayvancılık ve enerji şehri diye ifade ediyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemlerde Karapınar’a bunlara ek olarak turizm değerleriyle beraber turizm ifadesini katacağız. 2022 yılında da Karapınar’ın turizm yönünü diğer faaliyetlerle beraber ön plana çıkarmaya çalışacağız. Tüm bu faaliyetlerde desteği bulunan Belediye Başkanımıza, Belediye Personelimize ve bizim açımızdan çok büyük avantaj olan Karapınar Uçuş ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Mustafa Ulutaş’a ve Serkan Hocama şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Yamaç Paraşütü Pilotu Serkan Yaylacı, “Karapınar Uçuş ve Doğa Sporlar Derneğini biz Karapınar için kurduk. Karapınar da ki bütün hemşehrilerimizi buraya bekliyoruz. Uçuş dışında doğa sporları olduğu için yürüyüş, tırmanış, su sporları özellikle Acı Gölümüzün potansiyelini kullanmayı çok istiyoruz. Hep birlikte çalışacağımız bu spor aktivitelerini yerine getirebileceğimiz kendisini genç hisseden arkadaşlarımıza ihtiyacımız var. Bu imkanları bize sağladıkları için İlçe Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, Başkan Yardımcımıza, AK Parti İlçe Başkanımıza ve MHP İlçe Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Karapınar’ın hiç açığa çıkmamış bir potansiyeli var. Buranın havası, görüntüsü turistler için çok ilgi çekecek birçok noktası var. Bunları hep birlikte hem keyif alarak hem eğlenerek hem spor yaparak hem halkımıza hem de tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz” dedi.