Başkan Yaka Kentsel Dönüşüm Alanında İncelemelerde Bulundu

Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Çetmi ve Pınarbaşı mahallelerini kapsayan Kentsel Dönüşüm Alanında incelemelerde bulundu.

Belediye Daire Amirlerinden ve teknik personelden bilgiler alan Başkan Yaka, bölgeyi dolaştı ve projede gelinen noktayı yerinde gördü.
Başkan Yaka yaptığı açıklamada; “Çetmi ve Pınarbaşı mahallerini kapsayan Kentsel Dönüşüm alanın da incelemelerde bulunuyoruz. Bildiğiniz üzere bir süredir Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından beraber yürüttüğümüz Kentsel Dönüşüm projemizin alanın yıkım ve teslim aşamasında çalışmalarımız devam ediyor. Yıkım ihalesini kazanan firma hızlı bir şekilde yıkım işlemine devam ediyor. İnşallah kısa bir sürede alanı temizleyip teslim ettikten sonra TOKİ’ye teslim edeceğiz. Karapınar için ön görülen Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında inşa edilecek 603 konutun ihalesi yapılarak ihale sürecinin kesinleşmesiyle beraber yer tesliminden sonra proje hızla devam edecektir. Yatay mimarinin esas alındığı projede konutların yükseklikleri zemin+5 olacak. İnşa edilecek 603 konutun 462’si 3+1(118 m2), 126’sı 2+1(90 m2), 15’i 1+1(57 m2) planında yapılacak. Ayrıca ihale kapsamında 4 ticaret merkezi (33 Dükkân) ile altyapı ve çevre düzenleme işi yer alıyor. 603 Konut öncelikle hak sahiplerine teslim edildikten sonra kalan konutlar da vatandaşlarımızın satışına sunulacaktır. Uzun bir süreçten sonra gerçekleşen Kentsel Dönüşüm Projesinin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Kira yardımı hak kazanan vatandaşlarımızın icmalleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’ na gönderildi. İnşallah kısa bir süre sonra hak sahibi vatandaşlarımızın kira yardım ücretleri düzenli olarak hesaplarına yatırılacak” dedi.