BAŞKAN YAKA ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANINA ORTAK OLDU

Belediye Başkanımız Mehmet Yaka, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı yarı yıl karne tatili programında 17.01.2020 Cuma günü Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve TOKİ Yavuz Selim İlkokulu sınıflarında düzenlenen karne dağıtım programına katılarak öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.

Programa İlçe Kaymakamı Onur Kökcü ve eşi, Belediye Başkanı Mehmet Yaka, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal ve Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

Yarıyıl tatili başladı bol bol dinlenin diyen İlçe Kaymakamı Onur Kökcü; "yoğun bir ders programı geçirdiniz. Bol bol dinlenin eğlenin, haberleri dinleyin, belgesel izleyin, bilgisayar ve telefonlardan uzak bir tatil programı yapın. Sizlere iyi tatiller diliyorum" dedi.

Her alanda bizlerin çok çalışması gerekiyor diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Mehmet Yaka; "Ülkemize ve memleketimize, hizmet edebilecek alanları seçmeniz lazım, gençler sizlere ihtiyacımız var.” Geleceğin genç mühendisleri olarak hedef belirlenmesi gerektiğini kaydeden Başkan Yaka;" Başka bilim adamlarına ihtiyacımız olmadan bu memleketin ihtiyaçlarını, sıkıntılarını karşılayabilecek genç bilim adamları olmalısınız. Yoksa bizim bu gezegende dostumuz yok. Omuzlarımızdaki yük ağır. Okuyacağız, gayret edeceğiz, çalışacağız. Gelecekte bu memlekete hep beraber hizmet edeceğiz. Gençler ilk emri oku diyen bir kitabımız var. Sadece okumak değil ayrıca anlamak ve bunları eyleme geçirmemiz de gerekiyor. Ben sizin gözlerinizde bu ışığı ve inancı görüyorum. Hepinize iyi tatiller diliyorum" dedi.