BELEDİYE BAŞKANI YAKA MUHTARLARLA İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI

Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Karapınar Merkez ve Merkeze bağlı mahalle muhtarları ile 11.03.2020 Çarşamba günü saat:16.00 da Belediye Meclis toplantı salonunda istişare toplantısı yaparak muhtarların istek ve görüşlerini dinledi.

Mahalle Muhtarları İstişare toplantısına, Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Başkan Yardımcısı Halil Aker, Muhtarlar Derneği Başkanı Fahri Sağlık, Merkez ve Merkeze bağlı Mahalle Muhtarları, Basın Mensupları ve Belediye Birim Amirleri katıldılar.

Belediye Başkanı Mehmet Yaka yaptığı açılış konuşmasında; “Bugün hem karşılıklı görüş alışverişi yapma hem de ortak istişare yaparak İlçe Belediyemizin yatırımları, Büyükşehir Belediyesi yatırımları ve Hükümetimizin yaptıkları yatırımlar hakkında bilgi vereceğiz ve bazı konularda ortak istişare yapacağız. Toplantı sonrasında da hep birlikte ilçemizde yapılan çalışmaları yerinde inceleyeceğiz. 2014-2019 yılları arasında da Belediye Başkanlığı yaptım ve bu süre zarfında faydalı olmaya çalıştım. Son bir yıldır da çalışmalarımız hızla devam etmekte ve bir yıl içerisinde yaptığımız çalışmalar neredeyse beş yıllık çalışmalarımıza eş değer oldu. Biz alt yapı ve sosyal yatırımlara ağırlık veriyoruz. Elimizde geldiği ve gücümüzün yettiği ölçüde belli bir program dahilinde okullarımıza, camilerimize yardımcı olmaktayız. Yol ağlarımızın yapımı için malzeme alımlarımız tamamlandı. Hızlı bir şekilde araç gereçlerimizi de artırarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Doğalgaz yatırımı pazartesi gününden itibaren kazmayı vuracaklar. Ana hat ve servis hattı olmak üzere 109 km boru hattı döşenerek en az 5000 abone doğalgaza en kısa zamanda kavuşmuş olacaktır. Enerya bir ile yaptıklarının daha fazlasını 2020 yılı içerisinde ilçemizde yapacaklardır. Fen İşleri Müdürlüğümüzün araç yönünden zenginleşmesi sağlanıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz Belediyece kaldırılan Çöplük alanında 120.000 metrekarelik ağaçlandırma alanında fidan dikimi devam etmektedir. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ilçemizde çevre temizliği işlemlerine aksamadan yürütmektedir. Kentsel Dönüşüm çalışmaları başlayarak hızlı bir şekilde devam etmektedir. 300 Konutluk TOKİ Evleri bugün yarın başlamak üzeredir. Kapalı Hayvan Pazarı inşaatı devam etmektedir. Atık Su Arıtma Tesisi alanındaki çalışmalar proje dahilinde devam etmektedir. Sultan Selim Camii çevresindeki sokak sağlıklaştırması proje aşaması yapılmaktadır. Merkez ve merkeze bağlı mahallelerimizde çöp atıklarının gelişi güzel dökülmemesi için gerekli tedbirler alınacaktır. Ayrıca harfiyat alma zorunluluğumuz yoktur. Sadece evsel atıkları alıyoruz. Geri dönüşüm projesini merkez ve merkeze bağlı mahallelerimizde uygulayacağız. Karatay Üniversitesi, Belediyemiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol gereğince Robotik Kodlama projesi uygulanarak öğrencilerimizin eğitim çıtasını yükseltmek için destek veriyoruz. Eğitime yapılan yatırım asla boşa gitmez” diyen Başkan Yaka toplantıya katılan Muhtarlar Derneği Başkanı Fahri Sağlık, Merkez ve Merkeze bağlı Mahalle Muhtarları ve Basın Mensuplarına istişare toplantısına katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Toplantı da mahalle muhtarlarına isteklerini yazacağı form kağıdı dağıtıldı ve muhtarlar isteklerini yazarak Belediye Başkanına teslim ettiler.

Belediye Başkan Yardımcısı Halil Aker ve Muhtarlar Derneği Başkanı Fahri Sağlık birlik ve beraberlik içerisinde vatandaşlarımıza daha iyi hizmeti vereceklerini ifade ederek toplantıya katılımlarından dolayı teşekkür ettiler.

Toplantı sonrasında Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Başkan Yardımcısı Halil Aker, Belediye Meclis Üyesi Tahir Doğanay, Muhtarlar Derneği Başkanı Fahri Sağlık, Merkez ve Merkeze bağlı Mahalle Muhtarları, Basın Mensupları ve Belediye Birim Müdürlerinin de katıldığı inceleme gezisinde Kentsel Dönüşüm Alanı, Belediyece kaldırılan Çöplük alanında yapılan 120.000 metrekarelik ağaçlandırma alanı, 300 Konutluk TOKİ Evlerinin yapılacağı alan, Kapalı Hayvan Pazarı İnşaat Alanı, Atık Su Arıtma Tesisi alanı Merkez ve Merkeze bağlı Mahalle Muhtarlara ve Basın Mensuplarına yerinde gösterilerek Teknik elemanlar ve Başkan Yaka mahalle muhtarlarına ve basın mensuplarına bilgiler vererek inceleme çalışmaları sona erdi.