Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısını Yaptı

Karapınar Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunun 20. Maddesi gereğince Mart Ayı Olağan Toplantısını yapmak üzere 03.03.2020 tarihine rastlayan Salı günü saat 14:30 da Belediye Meclis Salonun da Belediye Başkanı Mehmet Yaka’nın başkanlığında gündem maddelerini görüşmek üzere toplandı.

Toplantıya Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Başkan Yardımcısı ve Belediye Meclis Üyesi Halil Aker, Belediye Meclis Üyeleri Osman Arı, Erol Parlak, Tayfur Altıntaş, Necati Kardaş, Mustafa Köklüsoy, Tahir Doğanay, Ahmet Uğurlu, Şenel Küçükdurmuş, Mustafa Kurum, Dündar Mehmet Taşçı, Mustafa Yazgan, Hamdi Güngör, Ufuk Boztaş, Asım Yeşilyurt katıldılar.

Gündem Maddesi 1- İlçemiz Küllü Mahallesinde Belediyemize ait 474 Ada da bulunan parka ismin verilmesi görüşülerek Şehit Ahmet Ertürk isminin verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündem Maddesi 2- KARYEM A.Ş’nin 2020 Yılı içerisinde yapılacak Genel Kurul toplantısında Belediyemizi temsilen 1 asil ve 1 yedek temsilci görevlendirilmesi hususu görüşülerek Asil Üyeliğe Ahmet Uğurlu, Yedek Üyeliğe Mustafa Köklüsoy oy birliği ile kabul edildi.

Gündem Maddesi 3-Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü’nde sathi kaplama asfalt yol yapımı ve tamiratlarında kullanılmak üzere Devlet Malzeme Ofisinden 1 adet Kombine Sathi Asfalt Kaplama Aracı alınması görüşülerek, araç alınmasına oy birliği ile karar verildi.

Gündem Maddesi 4-İlçemiz Zafer Mahallesinde 739 Ada 1 parselde plan değişikliği yapılması teklifi görüşülerek İmar Komisyonuna havale edilmesine oy birliği ile karar verildi.

Gündem Maddesi 5- İlçemiz Hotamış (Taşpınar) Mahallesi 0 ada 1985 parselde plan değişikliği yapılması teklifi görüşülerek İmar Komisyonuna havale edilmesine oy birliği ile karar verildi.

Gündem Maddesi 6-İlçemiz Hacı İsa Mahallesinde 564 ada 19 parseldeki Karapınar Belediyesine ait hissenin satışının yapılması ve encümenin yürütmesi hususu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündem Maddesi 7- Konya Karatay Üniversitesi, Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karapınar Belediyesi arasında Eğitimde İş Birliği Protokolü yapılması hususu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Başkan Mehmet Yaka Mart Ayı Olağan toplantının kapatılmasına oy sunarak oy birliği ile toplantıya son verildi.

Gündem Maddelerinin görüşülmesinden ve oturumun kapanmasından sonra Başkan Yaka Belediyenin ve İlçe de yapılan çalışmalar hakkında Meclis Üyelerine genel bilgiler verdikten sonra toplu bir şekilde Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Nadi Tartan ve Yönetim Kurulu Üyesi Şener Gökcan ve Daire Amirlerinin de katıldığı inceleme gezisinde Kentsel Dönüşüm Alanı, Belediyece kaldırılan Çöplük alanında yapılacak olan 120.000 metrekarelik ağaçlandırma alanı, 300 Konutluk TOKİ Evlerinin yapılacağı alan, Kapalı Hayvan Pazarı İnşaat Alanı, Atık Su Arıtma Tesisi, Uğur Mumcu Parkı ve ağaçlandırma sahası için temin edilen fidanlar Belediye Meclis Üyelerine yerinde gösterildi ve Daire Amirleri, Teknik elemanlar tarafından Başkan Yaka ve Meclis Üyelerine bilgiler verilerek inceleme çalışmaları sona erdi.