HEMŞEHRİMİZ CEYHAN YALÇIN GENÇLERLE BULUŞARAK “KARAPINAR” ADLI KİTABINI İMZALADI

Karapınar Belediyemiz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilay Konya Şubesi iş birliği ile ''Karapınar'ın Değerleri Gençlerimiz ile Buluşuyor'' etkinlikleri kapsamında ilçemiz lise öğrencileri 17 Aralık Cuma günü saat 14.00 da Belediyemiz Düğün Salonu’nda Ticaret Bakanlığı Bürokrat Ceyhan Yalçın ile buluştular.

Programa Belediye Başkanımız Mehmet Yaka, İlçe Kaymakamı Oğuz Cem Murat, Ticaret Bakanlığı Bürokrat Ceyhan Yalçın, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin, Gençlik Merkezi Müdürü Muhammet Ali Karakul, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal ve Şube Müdürleri, Belediye Başkan Yardımcımız Halil Aker, Zabıta Müdürü Talip Karagöz, Yeşilay Karapınar Şube Başkanı Erhan Uysal, vatandaşlar, basın mensupları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Ticaret Bakanlığı Bürokrat Ceyhan Yalçın “Karapınar Belediyemizin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ve Yeşilay Derneğimizin birlikte düzenlediği “Karapınar’ın Değerleri Gençlerimiz” ile Buluşuyor programında beraberdik. Bu üçüncü hafta da sağolsunlar bizi davet ettiler. Yaklaşık beş yüze yakın öğrencimizle buluştuk. Onların bilgisi nedir, başarısı nedir onlara nasıl yol gösterebiliriz ve madde bağımlılığı gibi konularda sunumumuzu gerçekleştirdik. Daha sonrasında gençlerimize “Karapınar” adlı kitabımızı tanıttık ve imza töreni gerçekleştirdik. Güzel keyifli bir toplantı oldu. Gençlerle bir araya gelmekten çok mutlu oldum. İnşallah bu programın başka arkadaşlarımızın da katılarak devam etmesini diliyorum. Bugün beni sizlerle buluşturan İlçe Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” ifadelerine yer vererek öğrencilere kariyer ve girişimcilik konuları üzerinde sunum yaptı.

Ticaret Bakanlığı Bürokrat Ceyhan Yalçın “Karapınar(Sözlük, Deyimler, Deyişler, Atasözleri, Dualar, Beddualar, Şiirler, Sülaleler, Lakaplar)” isimli yazmış olduğu kitabında kuşaklararası iletişim, anlatım ve anlayış eksikliklerini gidermek, eski ile yeniyi kaynaştırmak, genç nesil ile atalarının irtibatını koparmamak, köyde yaşayan ile şehre göç edenin birbirini anlamalarını sağlamak; geçmiş âdet, gelenek ve göreneklerle yeni yaşam tarzını harman etmek, kırsal yaşamın gerekleri olan tarım ve çiftçilik hayatı ile modern hayatın bütünleşmesine katkıda bulunarak ilçemize önemli bir eser kazandırmıştır.

Programda Karapınar Belediyesi tarafından Kültür Hizmeti Olan ve Karapınar Türküsü "Çayı Koyun Konuşalım" İsimli Çalışmanın Sözü Murat Yeşilyurt, Bestesi İlyas Akarsu, Düzenleme Mehmet Elmas(Meke Boyu)’a ait olan klip ilk defa dinletilerek büyük beğeni kazandı.

Program sonunda Belediye Başkanımız Mehmet Yaka, İlçe Kaymakamımız Oğuz Cem Murat, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin ve beraberindeki heyet verdiği bilgilerden dolayı ve yazmış olduğu “Karapınar” adlı eseri için Ticaret Bakanlığı Bürokrat Ceyhan Yalçın’a teşekkür ederek hediye takdiminde bulundular.