KARAPINAR BELEDİYESİ TARAFINDAN TAŞRA MAHALLELERDEKİ VATANDAŞLARA FİDAN DAĞITILDI

Karapınar Belediyesi tarafından Akçayazı, Sazlıpınar, Küçükaşlama, Kayacık, Ortaoba, Hasanoba, Hotamış, İslik, Karakışla, Yenikuyu ve Çiğil Mahallelerinde vatandaşlara Çam, Ceviz ve At Kestanesi fidan dağıtımı gerçekleştirdi.

Hotamış ve İslik Mahallelerinde fidan dağıtımına Belediye Başkanımız Mehmet Yaka, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin, MHP İlçe Başkan Vekili Harun Yılmaz, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyelerinden Selçuk Altınışık, Zeki Barutcu, Murat Albayrak, Belediye Meclis Üyemiz Erol Parlak, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Sinan Gümüşsoy, Mahalle Muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanımız Mehmet Yaka yaptığı açıklamada “Karapınar Belediyesi olarak Orman İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla Karapınar’lı hemşehrilerimiz için tahsis edilen fidanların ilçe merkezinden sonra taşra mahallelerimiz için dağıtımına başladık. Bu bölgelere tahsis edilen fidanlarımızı ilçemiz mahallelerine belli periyotlar nispetinde vatandaşlarımıza birer adeta emanet şeklinde ulaştırmaya devam ediyoruz. İnşallah fidanlarımızın hepsinin tamamen tutup çevreye katkı sağlayacağını temenni ediyorum. Vatandaşlarımızın duyarlı davranışlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde de diğer taşra mahallelerimizde ağaç dağıtımına devam edeceğiz” ifadelerine yer veren Başkan Yaka, Bu tür çalışmaların ağaç dikim sezonunda devam edeceğini belirtti.

Vatandaşlar fidan dağıtımında Belediye Başkanı Mehmet Yaka’ya, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin ve beraberindekilere teşekkür ederek doğaya ve geleceğe yapılan bu tür güzel çalışmalarından dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler.