KARAPINAR DA 15 TEMMUZ ZAFER COŞKUSU

Fetöcü hainlere karşı destan yazan Türk Milleti 3 yıl sonra da aynı ruhla bütün illerimizde ve ilçelerimizde Vatan ve Bayrak nöbeti için meydanları caddeleri doldurdu.

Karapınar Kaymakamlığı himayesi altında Karapınar Belediyesi ve İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri çerçevesinde 15 Temmuz Pazartesi günü saat 20.30' da Cumhuriyet Meydanı'nda Demokrasi Nöbeti Programı gerçekleştirildi.

Programa İlçe Kaymakamı Mustafa Karaca, Atış, Test ve Değerlendirme Grup ve Garnizon Komutan V. Yüzbaşı Ufuk Devam, Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Selçuk Üniversitesi Aydoğanlar Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Yasin Akkemik, Hakim Harun Taşkın, Cumhuriyet Savcıları Yasin Kılıç, Burak Akguş Turgay Renk, İlçe Müftüsü Kadir Demirlenk,İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Akbaba, İlçe Jandarma Komutan Vekili Kd. Bçvş. Zeki Seçer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Aker, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluş Başkanları, Muhtarlar, anıt alanını dolduran 7’den 70’e bay ve bayan vatandaşlar ile basın mensupları katıldı.

Program Hacı İsa Camii İmam Hatibi Ali Osman Gürbüz sunuculuğunda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Hafız Muzaffer Yaraş tarafından Kur'an-ı Kerim Tilaveti okundu. Cumhurbaşkanlığı Bilişim Teknolojileri Daire Başkanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan sinevizyon gösterileri izlendi.

İlçe Müftüsü Kadir Demirlen yaptığı açılış konuşmasın da; “15 Temmuz gecesi programımıza hoşgeldiniz sefalar getirdiniz. Gecemizin hayırlara, bereketlere vesiler olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ederim. Bundan 3 yıl önce 15 Temmuz 2016 gecesi fetö ihanet yapılanması tarafından kanlı bir darbe girişimine teşebbüs edilmiş ve bu darbe girişimi Rabbim’izin yardımı, idarecilerimizin feraset ve cesareti, vatansever asker ve polisimizin kahramanlığı, necip milletimizin sadakat, azim ve kararlılığı ile hain darbe girişimi püskürtülmüş ve etkisiz hale getirilmiştir. Bu süreçte vatanın ve milletin yanında duran bu hain yapılanmaya dur diyen necip milletin aziz evlatlarına teşekkür ediyorum. Şehitlerimizin her birini rahmet ve minnetle yad ediyorum. Gazilerimize sağlık sıhhat afiyet ve şifalar diliyorum. Ailelerine minnet ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Yaka yaptığı konuşmada; “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günün de yapılan etkinliğimize katılımlarınızdan dolayı hepinize saygılar sunuyorum. 15 Temmuz 2016 tarihinde sizlerin de yakinen bildiği gibi bu gece ve saatlerde fetö kalkışmasından Sayın Cumhurbaşkanımızın cep telefonu ile meydanlara inilmesi çağrısı üzerine hepimiz meydanlara koştuk. Demokrasiye ve Vatanımıza sahip çıktık. Fetö Terör Örgütü İslam kisvesi altında bazı insanların ve gençlerin beyinlerini satın alarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı paralel bir devlet oluşturmak için darbe girişiminde bulundu. Allah’ın yardımı, vatansever asker ve polisimizin kahramanlığı, necip milletimizin sadakat, azim ve kararlılığı ile hain darbe girişimi püskürtülmüş ve etkisiz hale getirilmiştir. Vatan sevgisi İman’dan gelir. Vatanımıza sahip çıkmanın özünde çelik gibi İman’ın olduğunu bilemediler. Vatanımız için kadın, erkek, yaşlı ve genciyle meydanlara çıkarak tankların altında bedenini siper ederek, bombalara aldırış etmeden canları pahasına kalkışmayı engelleyen bütün insanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Gece sabah namazına kadar hep birlikte o kötü geceyi yaşadık. Söz konusu Vatan sa gerisi teferruattır. Hepimiz hep birlikte fetöya geçit vermedik. Bundan sonrada canımız pahasına geçit vermeyeceğiz. Vatan savunması için canlarını hiçe sayan Şehitlerimizi saygıyla anıyor, Allah’tan rahmet diliyor, Gazilerimize sağlık sıhhat içerisinde uzun ömürler diliyorum” dedi.

İlçe Kaymakamı Mustafa Karaca konuşmasında; “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gecesinde meydanımızı hınca hınç dolduran sizlerle birlikte olmaktan dolayı mutluyum. 3 yıl önce tam bugün aziz milletimiz kötü bir imtihandan geçti. Bu milletin içinde büyüyen, bu devletin ekmeğini yiyen ve Müslümandan daha fazla Müslümanım diyen insanlar bu milletin paraları, vergileriyle alınan silahlarla bu millete saldırdılar. Bu silahları bu necip millete doğrultular. Bu milletin evlatlarını şehit ettiler ve yaralayarak gazi yaptılar. Amaçlar neydi, emperyalizme hizmet, birilerini bu millete rağmen mutlu etmek, tatmin etmekti. 15 Temmuz dan çıkarılacak çok büyük dersler var. Her zaman uyanık olmalıyız. Bu insanlar karşımıza çıktıkları zaman okullar yaptırıp eğitime hizmet ediyoruz, yabancı ülkelerde İstiklal Marşı okutup bayrağımızı göklere çıkarıyoruz diye güzel söylemlerle kalkıp bu Aziz Millete silah sıktılar. Burada her Müslümanım diyene kanmamak lazım. 1923 de Gazi Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyetimizin İlanı ile “Egemenlik Kayıtsız, Şartsız Milletindir” diye ifade ederek Türk Milleti’ne en büyük nimetlerden birisi de demokrasimizdir. Demokrasimize sahip çıktığımız sürece bizden sonraki nesillerde rahat edeceklerdir. Başta 15 Temmuz Şehitlerimize ve vatan savunması için canlarını feda eden tüm Şehitlerimizi saygıyla minnetle anıyorum Allah’tan rahmet diler mekanları cennet olsun. Gazilerimize sağlıklı uzun ömürler dilerim” dedi.

Yatsı Namazı vatandaşların katılımıyla İlçe Müftüsü Kadir Demirlenk tarafından Cumhuriyet Meydanın da eda edildi. Program kapsamında İlçe Müftüsü Kadir Demirlenk tarafından katılımcılara çok faydalı ve anlamlı vaaz ve nasihatlerde bulundu. Daha sonra İlahi Sanatçısı İdris Bayram tarafında ilahiler seslendirerek Müftülük Personellerinden Seyit Ali Öztekin, Muzaffer Yaraş tarafından  Mevlid-i Şerif, Kur’an-ı Kerim Tilaveti Salavat-ı Şerif okundu. Öğrenci Ahmet Şencanlı 30 Kuş şiiri ve Sevgi Eyidoğan İstiklal Marşı’mızı ezbere seslendirerek devam eden program saat 00:13 de tüm camiilerden ve Cumhuriyet Meydanından Salâlar verildi ve 15 Temmuz programı sabah namazına kadar başarılı bir şekilde devam etti. Cumhuriyet Meydanı’na gelerek nöbet tutan hemşerilerimize, Belediye Başkanlığı, Süt Birliği, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği itarafından bayrak, çay, ayran, meyve suyu, süt, su vb. ikramlar yapıldı.