ÖĞRENCİLERE “KÜÇÜK KARA BALIK” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ

Karapınar Belediyesi Kültürel Etkinlikler kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak Karapınar Kültür Merkezinde Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları tarafından “Küçük Kara Balık” isimli çocuk oyunu etkinliği 12.12.2019 – 13.12.2019 tarihlerine rastlayan Perşembe günü 3, Cuma günü 3, toplamda 6 seans halinde öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılandı.
Müzikal türünde olan "Küçük Kara Balık" tiyatro oyunu, İranlı yazar Samed Behrengi'ye ait kitaptan uyarlanarak çocuklar tarafından beğenilerek izlendi. Yönetmenliğini Çağatay Çiftçi'nin üstlendiği oyunda; annesi ile beraber bir derede yaşayan ve yaşadığı yerin dışındaki dünyayı oldukça merak ederek, uzun bir yolculuğa çıkan küçük bir balığın maceralarını konu ediniyor.

Küçük Kara Balık isimli oyunu Kaymakam Onur Kökcü, Belediye Başkanı Mehmet Yaka, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal, Şube Müdürleri Hulusi Sonkaya ve Tahir Ağırgötüren, Öğretmen ve Öğrencilerin katılımları ile gerçekleşti.

Başkan Yaka oyun sonunda yaptığı açıklama “Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü olarak iki gün boyunca yaklaşık 2 Bin öğrencimiz Kültür Merkezinde 6 seans olarak izleme fırsatı buldular. Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun yönetmeni Çağatay Çiftçi’ye ve oyuncu kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Belediye olarak kültürel etkinliklerimiz devam edecektir” dedi. Böyle bir etkinliğin düzenlenmesinden dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen çocuklar Belediye Başkanı Mehmet Yaka’ya teşekkür ettiler.